1598. – Krunisan je Boris Godunov, ruski car.
1804. – U Velsu je Ričard Trevetik (Richard Trevithick) provozao prvu lokomotivu.
1848. – U Londonu je objavljen „Manifest komunističke partije„, programski dokument naučnog komunizma.Napisali su ga Marks i Engels kao zvanični program prve komunističke partije radničke klase.
1972. – Ričard Nikson je prvi američki predsednik koji je posetio Kinu. Interesantno je da pre toga SAD nisu izvršile zvanično priznanje kineske vlade.
1974. – U Skupštini SFRJ proglašen je Ustav za koji je rečeno da je „nova etapa u razvitku jugoslovenskog socijalističkog samoupravljanja“. Usvajanju najvišeg pravnog akta države – kojim je Jugoslavija konfederalizovana, a Srbija dezintegrisana, pretvaranjem pokrajina Kosova i Metohije i Vojvodine u svojevrsne „države u državi“ – nije prethodila demokratska procedura, svi njegovi kritičari su ućutkivani, a neki su poslati i u zatvor. Novi ustav je umnogome omogućio krvavo razbijanje Jugoslavije početkom devedesetih godina XX veka.
1984. – Ruski pisac Mihail Šolohov preminuo je u 79. godini. Šolohov se najpre javio sa pričama i crticama iz kozačkog života kao vrstan poznavalac kozačkih običaja i psihe. Roman „Tihi Don„, na kojem je radio punih 15 godina, veličanstvena je epopeja iz života donskih kozaka 1912-1933, neobična slika revolucije viđena kroz tragičnu sudbinu Grigorija Melehova. Dobio je Nobelovu nagradu za književnost 1965. godine. Ostala dela: „Priče sa Dona„, „Azurna stepa„, „Uzorana ledina„, „Oni su se borili za otadžbinu„…
1997. – Predsednik Demokratske stranke Zoran Đinđić izabran je za gradonačelnika Beograda, na osnovu pobede opozicione koalicije „Zajedno“ na lokalnim izborima u novembru 1996, čime je postao prvi nekomunistički gradonačelnik glavnog grada Jugoslavije posle Drugog svetskog rata.